
Tukholman visiitillä tuli myös pyörähdettyä upouudessa Victoria’s Secretin putiikissa Hamngatanilla. Liike oli itsessään aika pieni, ja valikoima koostui pääasiassa kosmetiikista. Muutamia meikkipusseja ja alushousuja löytyi putiikista myöskin, mutta pääpaino oli ehdottomasti kosmetiikassa. Hyllyt notkuivat super suosittuja ‘Fantasies’ rasvoja, ja pikkutytöt tuntuivat hamstraavan niitä hullun lailla. Liikkeessä oli sen verran kova tungos ja kuhina, että itse tyydyin vain nappaamaan muutamat kuvat. Arlandan kentältä löytyy myös pieni VS:n liike, ja siellä valikoima on kutakuinkin sama kun keskustassa.
Victoria’s Secret just opened their first store in Stockholm city. The store is quite small and the selection consists mostly of beauty products, such as VS Fantasies lotions and mists. The store is located on Hamngatan (opposite of NK) and it was really crowded during the weekend. There is also one little VS store at the Arlanda Airport and the selection is pretty similar to the store on Hamngatan.


Onpas pettymys! Vaikka asunkin Tukholmassa niin en ole vielä ehtinyt (jaksanut) käydä tuolla. Jotenkin luulin, että siellä olisi suht kattava valikoima alusvaatteita jne. Jos valikoima on sama kuin lentokentällä niin ei sinne taida edes jaksaa raahautua :P
Haha jep, samaa ajattelin! :) xx
Well, at least there is a VS shop I guess :D
http://www.coloursofmyjoy.wordpress.com
Haha exactly :D xx
Victorias Secretiä saa jo Viking Linen Gabriellalta..,eli ei mikään erikoisuus kuitenkaan.
Tiedetään!:) Uskon vain että lukijani ovat kaivanneet tätä tietoa Tukholman VS-putiikista! xx