












Sain viimein kuvaajalta kaikki hääkuvat ja itkin kyllä vuolaasti kun käytiin kuvia yhdessä läpi. Niin mielettömän ihana fiilis. Vaikka muutaman näistä kuvista jaoin aikaisemmin, niin ajattelin silti että seremoniasta olisi hauska jakaa teille fiilistä. Meinaa silmät vieläkin kostua, kun näitä katson. Moni on myös kysellyt meidän seremonian kappaleen perään ja löydätte sen täältä, jos haluatte kuunnella – tulee vieläkin ihan kylmät väreet. ❤️
I just got all the pictures from our wedding and I cried so much when we looked them through. The happiest day of my life. I have shared a couple of these photos earlier, but I thought that it would be nice to share more about the wedding atmosphere here. I also got a lot of questions about the entrance song, you can find it here if you are interested. I still get goosebumps when listening to it. ❤️
Aaaa niin ihania kuvia! Ootte kyllä superkaunis pari! 😍😍
Voi kiitos! 😍 Tuli kyllä niin hyvä mieli näistä! ❤️ xx
Vitsi mitä kuvia!!! 😍 Teillä on ollu kyllä taitava valokuvaaja 👏🏼
En muista oonko laittanu sulle mitään kommenttia häiden jälkeen, mutta olit kyllä upean näköinen morsian ❤️
Patrick oli kyllä huikee! 😍🙏 Ja kiitos ihana! ❤️ xx
Huh, mikä kappale! <3 Eihän tuota voi itkemättä kuunnella. Ja kuvat on jotain ihan satumaisen kaunista <3
No älä muuta. Se oli kyllä täydellinen kappale! ❤️ xx
Ihanaa kun halusit jakaa näin yksityisen tilanteen kanssamme. Näytätte niin onnellisilta kuvissa. Ja tuo musiikki toi minunkin silmääni liikutuksen kyyneleen.
Mä niin ihastuin näihin että en voinut olla jakamatta 😍 Ja te olette mulle kun kavereita! ❤️ xx
Ihania kuvia! Ja hyvänen aika mikä äiti sulla on! Ois kiva jos joskus haastettelisit häntä tänne blogiin, miten hän oikein hoitaa ja pitää itsestänsä huolta ;)
Mamma on kyllä huikee! Pitää tehdä joku juttu taas yhdessä! ❤️ xx
Itkuhan tässä tuli kun kuunteli kappaletta ja katsoi näitä kuvia. Oon pitkään ihastellut sun tyyliä niin vaatetuksessa kuin sisustuksessakin, mutta erityisesti sun ja Lindan podcastien kautta on päässyt lähemmäs, ja arvostan ja kunnioitan sua vaan enemmän! Vaikutat niin ihanan rennolta mutta silti tyylikkäältä tapaukselta. Podissa olisi myös ihana kuulla joku kerta pohdintaa vakavemmistakin aiheista kuten vaikka kokemistanne paineista julkisuuden tai elämän ylipäätänsä tiimoilta. Kiitos sulle kun oot! <3
Voi ihana oot! 😍 Kiitos! Ja varmasti tullaan pohdiskelemaan myös sellasia asiota, täytyy laittaa toive ylös! xx
Mielettömän ihania kuvia. ❤
❤️❤️❤️ xx
Oi että, teillä oli sama musiikki kuin meillä. Tuo Canon on aivan ihana. Itsekin herkistyn joka kerta ja jännä miten voimakkaasti musiikki voikaan tuoda sen hetken takaisin mieleen, vaikka siitä päivästä on jo yli 6 vuotta.
Meillä oli viulisti ja pianisti soittamassa kappaletta kirkossa kun kävelin kohti alttaria ja voi vitsi että se kuulosti niin kauniilta ja hetki oli niin taianomainen että piti vain pidätellä onnen kyyneliä.
Teillä näyttää kans olleen aivan ihana tunnelma. Ja aivan ihania kuvia. Niin kesäinen, lämmin ja rento tunnelma.
On se kyllä ihan mieletön 😍 Erityisesti juuri livenä soitettuna, kyllä tosta tulee niin ihana fiilis. 🙏 xx
En ole kauhean tunteellinen ihminen, mutta jotenkin ihan herkistyn näitä hääkuvia katsoessa! Teidän onnellisuus ja rakkaus paistaa kuvien läpi, olette kyllä niin onnekkaita kun olette toisenne löytänyt! Olen aina haaveillut ulkomaahäistä ja näiden kuvien jälkeen ehkä joskus uskallan itsekin toteuttaa unelmani!
Voi ihana olet! 😭❤️ xx