Maria
Giada Benincasa
Metta
Yuanyan
Denis
Jessica

Tässä Milanon kaduilta bongattuja ihastuttavia tyylitaitureita. Lähtöpäivänä en enää vloggaillut, mutta en malttanut pitää näppejäni irti kamerasta eli katumuodin ikuistamiseksihan se meni. Pyörittiin Äidin kanssa Via Monte Napoleonin kulmilla ja mielettömiä tyyppejä tuli kyllä löydettyä. Milanossa katumuodin kuvaaminen oli erittäin mieluisaa, sillä kaikki ihmiset oli niin mielettömän ystävällisiä ja jopa otettuja. Kun taas Pariisissa on tullut koettua olkien kohauttelua ja sellaista “totta kai sä haluut kuvata mua” -asennetta. Toki siihenkin joukkoon on mahtanut hurjasti hyviä tyyppejä, mutta meininki Milanossa oli kyllä huomattavasti rennompi. Inspiroiduin kyllä kovasti tällä reissulla ja eilen kokosinkin hetken suosikkitrendistä postauksen. Inspiraatio ulottui kyllä ihan keittiöön saakka, sillä reissussa ja sen jälkeen olen syönyt parsaa ihan hullun lailla. Mutta pitemmittä puheitta lauantain viettoon, toivottavasti tekin saatte näistä vähän inspiraatiota.
Here are some gorgeous gals from the streets of Milan. It was so much fun to shoot street style again and all of the people I met were super friendly. It’s wasn’t always the case in Paris, unfortunately. But I still love doing it! It’s so interesting to wander around and spot stylish people, talk a few words and snap some pictures. There’s just something about it. Hope you enjoy the pictures!
Stefania
Moi, anteeksi kun tämä tulee väärän postauksen alle, mutta tämä voisi hukkua tuonne oikean postauksen alle laitettuna.
Siis aivan ihana tuo 40 kysymystä video! Hauskan erilainen, Ikinä en ole suomalaisissa vlogeissa nähny tuollaista, ihanan spontaani. Sinä olit niin eduksesi siinä, ettei voi edes uskoa todeksi. Aivan ihana!
Osasitko odottaa tiettyyn aikaan kuvaajaa tulemaan? Vai oliko sekin ihan hatusta vedetty aika? Voih tää oli mahtava. Kiitos!
PS ja ota huomioon mä EN ikinä edes ehdi/jaksa vlogeja katsoa! Nyt vaan odotan jo sun seuraavaa vlogia :D
Voi kuinka mukava kuulla, kiitos tosi paljon! ? Teen kyllä tollasen uudelleen, kun siitä tykättiin niin kovasti! Ja siis se oli periaatteessa sattuma, luulin että kerkeän takahuoneesta tiskille ennenkun Arttu tulee, mutta en ehtinytkään ? xx
Oi vitsit miten ihania!? Tämmöset postaukset on mun lemppareita!
Jee, ihana kuulla kiitos! ? xx
Heips, missä oot käyny suihkurusketuksessa / onko mitään paikkaa mitä suosittelisit??
Oon joskus käynyt Suncenterissä Kalevankadulla, mutta en oo aikoihin käynyt missään! ? Suosittelen käyttämään St.Tropezin dark-sävyä, jos kaipaat nopeasti hyvän brunan! xx
Aivan ihania tyylejä, lisää tällaisia postauksia, ehdottomasti!
https://byveera.blogspot.fi/
Ihana kuulla, kiitos! ? xx
Vitsi miten upeita tyylejä!! Pinterest kamaa ;) haha
Ihana kun tykkäsit! ? xx
Ai että milanolaiset kyllä osaa pukeutumisen, upeita tyylejä!
No kyllä! ? xx