
Oltiin ekana iltana aika väsyneitä, joten haluttiin pelata varman päälle ja saada hyvää ruokaa.
Seikkailtiin sitten Tripadvisor.comissa, kunnes miellyttävä ravintola löytyi listalta.
Mentiin Singaporen “resort” saarelle (josta löytyy mm. kasino ja hard rock café) ja illallistettiin Joël Robuchonin ihanassa ravintolassa. Oon kyllä syönyt monessa loistavassa paikassa, mutta tämä oli kyllä aivan omaa luokkaansa. Sekä sisustus että annokset miellytti silmääni, ruoasta ja palvelusta puhumattakaan!
PS. Netti lagaa sen verran etten pääse kommenttiboksiin ollenkaan, eli vastailen teille kyllä mutta myöhemmin :)
![]() |
Dress H&M / Belt H&M / Bag Miu Miu / Pumps Pura Lopez |


![]() |
Bread selection… |



![]() |
Mistä ravintolasta saa oikeasti goodie bagin mukaan? :D |

//
Long story short:
Restaurant Joël Robuchon, awesome food, great atmosphere, friendly staff, modern decoration… what else could I ask for?
Paljonko tuolla syöminen maksoi?
Oho, vähän cool toi goodiebag, en ees tienny että jotkut ravintolatkin maailmassa jakelee noita! :D Hirrmuisen kaunis mekko, olitpa nättinä! :)
Voi miten kaunis mekko (ja sinä tietty) <3
Kaunis murunen <3
Mielettömän upeat olet tuossa mekossa :)
Great Post with nice photos. The dress is so gorgeous. I love it. You look so pretty in it.
xoxo, Petra
http://www.sweetsoflife86.blogspot.com
Todella kaunis tuo mekkosi ja näyttää hyvältä sulla! Aika ihanan näköistä tuolla ravintolassa! :)
Anonyymi:
Herralla taitaa olla tosta reissusta viela taloudellinen morkkis paalla, joten en viitsi laittaa suolaa haavoihin :D
Katri:
Joo siis palvelu oli ihan uskomatonta!
Sain just laukulle ton oman tuolin ja tyyny tuli selan taakse kysymatta.
Koko ajan pidettiin huolta siita etta asiakkaalla on kaikki hyvin. Jopa vessaan asti ohjattiin. I’m in love! Goodiebag tuli myos aika yllatyksena :D
Niina:
Joo se oli tays herateostos viime kesana h&m ja myohemmin kuulin etta niita tuli helsinkiin vain muutama kappale! Hyva ostos siis :) Ja kiitos! <3
Lintu:
<3
Tiia:
Kiiitos ihana :)
Sweets of Life:
Thank you darling, you made my day! :) Greetings from Langkawi!
Reetta:
Hihi kiitoksia, se on kylla tosi mukavakin kaiken lisaksi! Ja siina on oikeasti ns. one shoulder, mutta olin piilottanut sen vaihteen vuoksi :) Ja joo vitsi oli kylla elamys toi rafla :)
Kiitos kaikille kommenteista! Vastaaminen on vahan hidasta, kun joudun tulemaan tanne business centeriin aina erikseen kommailemaan :(
xx
Yummy ravintola, jopa Christofle aterimet!
Löysin vasta tämän hienon blogisi – sinulla on hyvä tyyli! Thumbs up
Hyvää lomaa!
Jespukka
Joo oli kyllä ihan super kokemus! Hei ihana kuulla, tervetuloa vaan seurailemaan :D Ja mä kävin kans kurkkailemassa sun blogin, tosi jees! Arvostan!
xx