Tässä toinen asu Pariisista! Todellinen luottoasu. Hattu pitää huonon hiuspäivän kurissa, takki on tekoturkikseksi yllättävän lämmittävä ja kengät ehkä mukavimmat mitä tiedän. Todella pienellä vaivalla ihanan näyttävä asu. Olen muuten pistänyt merkille että hatut keräävät aina ihmeellisen paljon huomiota. Aina kun laittaa hatun päähän, niin tuntuu että joka toinen vastaantulija koittaa kuikuilla sen alle. Hattuja paljon käyttävänä huvitun asiasta joka kerta. No mutta mikäs siinä! Tämä kyseinen beige hattu on jäänyt jostain syystä vähemmälle käytölle, mutta se on ihan täydellinen lisä kokomustaan asuun – pieni pilkahdus väriä.
P.S. Viikonloppuinen arvonta onkin käynnissä vielä 12. päivään asti. Siinä kyseisessä postauksessa on teknisiä ongelmia, joten en pystynyt julkaisun jälkeen muokkamaan kirjotuksia ollenkaan. Kilpailun palkintona arvotaan siis yksi Wet & Dry -laite, Smooth Foot Soak -rauhoittava kylpy ja Velvet Smooth päivävoide. Ei näköjään kannattaisi tehdä kipeenä töitä, kun ei mene ihan putkeen :D
Here’s the second outfit from Paris. It has been my go-to outfit for a long time. You can’t have a bad hair day when wearing a hat, the faux fur coat is really warm and the Chloé boots are really comfortable to wear. I walked 15km every day with them, they honestly feel like sneakers. Hope you like the look! :)



H&M Coat (similar here)
Filippa K Sweater
Topshop Jeans
Saint Laurent Bag
Chloé Boots
Minimalism at it’s best! Looking great and these Chloe boots never get “old”! :)
http://lartoffashion.com/body-analysis/
Thank you! :) xx
I love this look! You can never miss with all black outfit <3
xx
SASHA
Thanks Sasha! :) xx
fucking Cool! xx
Hahah thanks :D xx
Mikä asu taas (x Monta tuon tyylistä hattua sinulla on? :-D Mitä kaikkia värejä?
Mulla on kolmessa eri värissä toi sama kun rakastan sitä! :D xx
Hih, ihana :D
Oh soo cool Alexa, I love this outfit ! And especially the coat. Wahou !
The background looks familiar to me, may be it’s close to my house :)
Hope you enjoyed your stay in Paris!
See you xx
Thanks Melody! Omg, really? That’s my favorite district in Paris, I’m so jealous! :D xx
Mäkin oon huomannut saman hattujen kanssa! Omistan yhden aika leveälierisen hatun (lieri on leveämpi kuin tossa sun hatussa), ja tuntuu, että aina kun pidän sitä päässä, ohikulkijat tosiaan kuikuilee kauheasti ja katsoo perään :D en tiedä mistä johtuu, lippisten kanssa kun ei koskaa tapahdu noin.
Haha joo se on super huvittavaa :D Oltiin Pariisissa yhdessä julkkisten suosimassa ravintolassa ja voit vaan kuvitella minkälaista tuijotusta siellä sain osakseni.Hommaan pisti vielä vettä myllyyn kun paikallinen lukija tuli moikkaamaan :D xx